Wzmożenie rysunku naczyniowo-oskrzelowego w dolnych polach płucnych
Proszę o interpretację wyników rtg klatki piersiowej (kobieta, lat 54): Wzmożenie rysunku naczyniowo-oskrzelowego w dolnych polach płucnych. Poza tym płuca bez zmian ogniskowych. Przepona gładka, pr. wielołukowa, kąty przeponowo-żebrowe wolne. Wnęki oraz sylwetka serca w granicach normy wiekowej. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. J.

KOBIETA, 54 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania może wskazywać na występowanie zmian pozapalnych a także na niewielkie cechy nadciśnienia płucnego.