Wzmożenie rysunku płucnego w kątach przeponowo-sercowych, o charakterze zapalnym

Proszę o interpretację wyniku badania radiologicznego tj.Wzmożenie rysunku płucnego w kątach przeponowo- sercowych, o charakterze zapalnym. Cień serca i dużych naczyń prawidłowy.Chodzi o wyniki czterolatki.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik wskazuje na zmiany zapalne. W celu szczegółowej interpretacji proszę skonsultować się z lekarzem, który zestawi wynik badania z Pani/Pana stanem klinicznym oraz wdroży właściwe postępowanie.

Z tego co Pani pisze istnieje możliwość ze jest "jakiś "proces zapalny " w w katach przeponowych . Jednak klinicysta ma większa wiedzę co Pani córce dolega moze jest po infekcji lub w trakcie ? Proszę omówić wynik z lekarzem .