Wzmożony rysunek okołooskrzelowy w polach dolnych płuc w wyniku RTG płuc

Witam, mam 20 lat. Prosiłabym o wytłumaczenie rtg płuc. Wynik badania: Przepona i kąty wolne. CIeń plamisty poniżej dolnego bieguna wnęki prawej-sumacja cieni? Wzmożony rysunek okołoiskrzelowy w polach dolnych płuc. Poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych i naciekowych. CIeń środkowy i sylwetka serca prawidłowa. Czekam na wizytę u lekarza jednak bardzo się denerwuję. Dziękuję z góry za odpowiedź
20 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam!
Wzmożony rysunek okołooskrzelowy o charakterze zapalnym może świadczyć o obecności zmian zapalnych w płucach. By jednak podjąć odpowiednie decyzje koniecznie trzeba zinterpretować badanie w oparciu o znajomość stanu pacjenta. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który zbierze wywiad, zbada Panią i wdroży odpowiednie postępowanie.