Wzrost beta HCG po poronieniu, dlaczego?

Witam,
dnia 7.02.11 zaczęłam plamić i na drugi dzień beta z 568,7 spadło 61,99 przy USG, lekarz stwierdził samoistne poronienie, to była wczesna ciąża, 3-4 tygodniowa. 8.02 zaczęłam krwawić i 9.02 wszystko ze mnie wyszło, teraz już mam skąpe krwawienie, jak podczas menstruacji krew jest czysta, jasna. Mimo tego moja beta wciąż wzrasta i to mnie niepokoi, dlaczego tak się dzieje. 7.02.11 beta wynosiła 61,99, 8.02.11 beta wynosiła 70,5, 10.02.11 beta wynosiła 82,45, 12.02.11 beta wynosiła 114,9.
Pragnę nadmienić, iż lekarz chce mnie wyczyścić, a ja się panicznie boję, dlatego chciałabym wiedzieć - czy czyszczenie po poronieniu w tak wczesnym okresie ciąży jest konieczne i dlaczego ta beta wciąż rośnie, czy powinnam się niepokoić?
Proszę o radę.

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Poziom beta HCG przed poronieniem wskazywał na raczej piąty jej tydzień, a nie 3-4. W sytuacji, gdy poziom beta HCG rośnie po poronieniu, wskazane jest wykonanie łyżeczkowania. Nie mamy tu do czynienia z zaśniadem, gdzie ten wzrost byłby znacznie szybszy. Jednak pozostałe resztki mogą doprowadzić do stanu zapalnego macicy, a i choroby trofoblastycznej nie sposób do końca wykluczyć.
Proszę więc w żaden sposób nie unikać łyżeczkowania, które wydaje się niezbędne w tej sytuacji.

Pozdrawiam serdecznie!