Wzrost bHCG i wynik USG ciąży
Witam OM miałam 30.12.2014. Moje cykle trwają 30-32 dni. Niepokoi mnie mój wzrost b hcg pierwsze badanie wykonałam 29.01 wynik to 154, 2.02 było 836 a 04.02 miałam 1868. Kolejne badanie 10.02 wynik to 6649 po 48 h 8102 czyli przyrost zwolnił... czy mam powody do niepokoju? 12.02 uwidoczniono pęcherzyk GS 1, 11 cm oraz zarodek z bijącym serduszkiem CRL 0,28 mm. Z badania usg wynika że ciąża jest o tydzień młodsza niż wskazuje OM. Czy ciąża rozwija się prawidłowo? Czy może wystąpić poronienie?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Małgorzata Panek
65 poziom zaufania
Narastanie beta HCG nie musi być idealnie równomierne. Stężenie maksymalne występuje między 8 a 12 tygodniem, a potem ulega obniżeniu. Jeśli pozostałe badania są prawidłowe, nie ma powodu do obaw. Przy nieregularnych cyklach bardziej wiarygodna jest ocena wieku ciążowego na podstawie USG. Proszę pamiętać o regularnych wizytach u ginekologa.
Pozdrawiam