Wzrost bilirubiny po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Mam 24 lata. W połowie sierpnia bez powodu zaprzestałam brać tabletek cerazette. 8 siepnia zgłosiłam się do lekarza, ponieważ moje białka oczna były lekko zażółcone. Lekarz wykonał badanie krwi i wyniki wyszły dobre, oprócz bilurbiny- 4.84 mg/dl. Anty HB i Anty HCV ujemne. 28 sierpnia miałam powtórkę badań i bilurbina zmniejszyła się już na 3.13, z czego posrednia 2.53. 15.10 znowu badanie bilurbiny i wyszlo juz 1.57mg/dl. CZy to tabletki mogly wlasnie powodowac wzrost bilurbiny? M.N.

Witam. Tak, jest takie możliwe działanie nieporządane tej grupy leków, ale nie wolno wykluczyć innych przyczyn. Dobrze że badania wirusologiczne wypadły negatywnie, niemnij jednak za jakiś czas powtórzyłbym je