Wzrost HCG w cyklu miesięcznym

Witam!
Jestem po naturalnym poronieniu 8 marca 2010 roku. 1 kwietnia (1 dzień nowego cyklu) miałam robione BHCG i wynik wyszedł 0,2. Obecny cykl przebiegał prawidłowo, ale mam nieregularne cykle, różnej długości. 20 kwietnia BHCG wynosiła 0,7.

Czy mogę mieć nadzieję, że jest to wczesna kilkudniowa ciąża, czy też taki wzrost HCG w zwykłym (pustym) cyklu jest normalny?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Różnica w wynikach jest tak mała, że mieści się najpewniej w granicach błędu laboratoryjnego. Z pewnością nie można na tej podstawie diagnozować ciąży. Proszę cierpliwie odczekać jeszcze 5-10 dni i ponowić badanie krwi, jeśli nie pojawi się miesiączka. Wtedy można się już będzie spodziewać wyniku powyżej 5, jeżeli rzeczywiście jest Pani w ciąży.
Dodam jeszcze, że zazwyczaj zalecamy odczekanie co najmniej 2-3 cykli przed rozpoczęciem starań o ciążę po poronieniu. Dajemy wtedy czas organizmowi na pełną regenerację.
Pozdrawiam serdecznie!