Wzrost PSA, punkcja stercza a możliwość nowotworu

U mojego męża przez rok i 2 mies PSA wzrosło z 9,96 do 23,92, 05.03.2012 miał robioną punkcje stercza Tru-Cut sekstansowa, przy PSA 13,03 wynik tego badania: okolica:prostata [T-77100] I,II Hyperplasia adenomyomatosa prostatae.Prostatitis chronica.PIN (małego stopnia) Obecnie miał robioną kolejna biopsie,czekamy na wynik, dlaczego tak wzrasta PSA ,czy ten wynik wskazuje na nowotwór,bardzo prosze o odpowiedź. Anna

Wiesław Mahaczek Urologia

witaj
wynik PSA nie wskazuje jednoznacznie na raka, ale jest wskazówką że może byc dlatego trzeba robic biopsję
pozdrawiam