Wzrost wagi po wyjeździe za granicę

Zawsze byłąm szczupła dziewczyna i nigdy nie musialam sie bac ile zjem waga nie zminiala sie ,ale od 3miesiaecy jestem za granica nie pracuje zajmuje sie domem i w 3 miesiace przytylam 12kg .. Z czym to moze byc zwiazane. Mam 22 lata 158wzrostu i waze 65kg zaczynam nie miescic sie w swoje spodnie.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, prawdopodobnie ze zmianą żywności. Być może kupuje Pani bardziej wysokoenergetyczne produkty niż w Polsce. Pozdrawiam serdecznie

Należałoby przeanalizować zmiany i różnice związane z tym jak funkcjonowała Pani przed wyjazdem, a jak jest aktualnie za granicą:
Należałoby przeanalizować:
ilość spożywanych posiłków ( czy zmieniła się ich ilość, objętość itp )
jakoś spożywanego jedzenia ( czy są to produkty świeże, mrożone, typy fast food czy gotowe )
poziom aktywności fizycznej ( czy przed wyjazdem również zajmowała się Pani domem czy może aktywności było nieco więcej? )
stan zdrowia, może warto zrobić podstawowe badania, typu morfologia krwi
Przyczyn wzrostu masy ciała może być wiele, dlatego najlepiej jeśli to Panią niepokoi warto udać się do specjalisty, który przeprowadzi z Panią porządny wywiad żywieniowy, sprawdzi stan Pani zdrowia i postara się ustalić przyczynę tycia.