Z czego mogą wynikać moje problemy z koncentracją?

Mam 18 lat, za parę miesięcy czeka mnie matura. Nie wiem co robić, nic mi się nie chce.Gdy muszę przeczytać lekturę zazwyczaj przeczytam parę stron, a następnie przesypiam się ponieważ nie mam chęci do dalszego czytania. Gdy muszę przyswoić dużą ilość materiału jest podobnie jak z lekturą.

Ciągle jestem zmęczony codziennie muszę po szkole się przespać, bo inaczej nic nie zrobię. Kolejny problem pojawia się na wypracowaniach z języka polskiego, piszę przykładowo jakieś zdanie i omijam słowo lub literę, np. zamiast Kordian jet postacią tragiczną piszę Kordian postacią tragiczną albo zamiast szczęśliwy piszę szczesiwy, a jak wiemy z takim poziomem pisania nie ma szans na zdanie matury.Niestety to nie koniec problemów.

Rozwiązuję trudne zadania z matematyki, jestem już przy końcu, zostaje mi łatwe działania i wtedy się mylę, np. -2--2=0. Coś jest nie tak, przecież potrafię rozpracować ciężkie zadanie, a potem taki błąd. Na języku polskim pani też mi mówi, że ładnie piszę wypracowania tylko te litery przeszkadzają w dobrej ocenie. Ostatnio zdawałem egzamin na prawo jazdy - wszystkie zadania poszły mi znakomicie, aż tu nagle na światłach zapominam wrzucić jedynkę, samochód gaśnie i jest po egzaminie. Nie wiem co się ze mną dzieje. Wcześniej takich problemów nie miewałem. Proszę o radę, bo czas ucieka, a ważne decyzje przede mną.

Witam!

Problemy, które opisujesz mogą być wynikiem przemęczenia i w ten sposób obniżać Twoją koncentrację. Dlatego warto, abyś mimo obowiązków potrafił znaleźć czas na relaksację i odpoczynek. Problemy ortograficzne mogą być również konsekwencją dysortografii, dlatego warto pomyśleć o wizycie w poradni psychologiczno-pedagogicznej i wykonać niezbędne badania. Wówczas otrzymasz odpowiedź, co powinieneś robić, aby obniżyć dyskomfort z popełnianych błędów.
Pozdrawiam