Z czego mogą wynikać takie duszności u 29-latka?

witam mam 29 lat wzrostu 172 cm waga 72kg jestem meżczyzna od roku 2019 od stycznia mam codzienne dusznosci od rana do wieczora od razu po przebudzeniu gdy wstaje łapie głeboki wdech i tak robie kilkadziesiąt razy dziennie jest to na wysokosci klatki piersiowej nie moge z tym funkcjonować comoze byc to wogole nie mija trwa to juz 4 lata . miałem robioną spirometrie i rtg klatki piersiowej badania z krwi ok

Dzień dobry.

Aby poznać przyczynę Pana dolegliwości wskazane jest poszerzenie diagnostyki.

Na obecną chwilę wiadomo tylko, że wykonane badania czynnościowe płuc, RTG klatki piersiowej badania z krwi są bez zarzutu a więc jak wspomniałem wyżej wskazane jest poszerzyć diagnostykę kardiologiczną w tym EKG spoczynkowe, holter ekg 24 godzin oraz panel z krwi kardiologiczny plus panel na alergię.

Z wynikami udać się do kardiologa i alergologa aby ocenili diagnostykę i wypowiedzieli się na temat opisanych objawów.

Jeśli diagnostyka będzie bez zmian wtedy konsultacja dobrego psychologa klinicznego aby ocenił Pana objawy pod kontem zaburzeń lękowych, depresyjnym, nerwicowym.

Brak informacji z Pana strony na temat konsultacji pulmonologa, internisty oraz czy leczy się Pan na choroby przewlekłe, czy przyjmuje Pan leki nawet te bez recepty, są to bardzo istotne informacje dla tego wymagana jest również dobrze zebrany wywiad i badanie fizykalne które naprowadzi na odpowiednie tory gdzie szukać przyczyny Pana dolegliwości aby można było zlecić odpowiednią diagnostykę i zacząć odpowiednio leczyć.

Pozdrawiam