Z czego mogą wynikać takie zaburzenia pamięci?

Witam. Moje objawy dotyczą funkcjonowania mózgu. Otóż jestem przed 30-stką, a od kiedy pamiętam (co brzmi ironicznie bo to właśnie jest problem) zapominam. I to już nie chodzi o szczegóły, tylko tak jakby moje życie mógłbym skrócić opowiadaniem w ciągu paru godzin. Może być to wywołane przez rozkojarzenie. Niby słucham co inni do mnie mówią, ale z racji tego że i tak nic nie zapamiętam, tylko przytakuje. Ponadto jeżeli pomoże to w wystawieniu diagnozy - od dzieciństwa trzęsą mi się ręce, a od parunastu lat ciągle jestem zmęczony i senny. Nie widzę perspektyw robienia czegokolwiek. Chciałem zapisać się na tomografię, jednak przy obecnych zarobkach 1/3 wypłaty za diagnozę części ciała wydaje się wysoką. Jakieś sugestie?

Dobry wieczór,

proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu z opisanymi przez Pana objawów i poprosić lekarza o skierowanie do specjalisty neurologa który jest odpowiednim specjalistą w opisanych przez Pana objawów.

Neurolog zbierze od Pana dokładny wywiad i przeprowadzi badanie neurologiczne po którym zleci odpowiednią diagnostykę do objawów klinicznych.

Wystawione przez lekarza neurologa skierowanie na diagnostykę badanie z krwi lub np tomografia komputerowa albo rezonans magnetyczny zostanie wykonany za darmo na ubezpieczenie NFZ za które nic Pan nie zapłaci.

Może się okazać, że zostanie Pan skierowany na badania neuropsychologiczne do psychologa klinicznego który oceni funkcje poznawcze badanie pomocnicze dla neurologa.

Brak informacji z Pana strony czy przyjmuje Pan leki nawet te bez recepty.

Proszę nie lekceważyć opisanych przez Pana objawów lecz zgłosić się do swojego lekarza pierwszego kontaktu który zna Pańską historie choroby zleci podstawowe badania przed wizytą do neurologa.

Pozdrawiam