Z czego mógł wynikać ten nocny zanik pamięci?

Witam serdecznie. Moje pytanie dotyczy męża, w nocy, nagle zerwał się że snu, że niby coś spadło, bym wystraszony, nie bardzo wiedział co mamy za dzień, powiedziałam, że wczoraj była u nas znajoma, też t tego nie pamiętał, mówił tylko że wszystko zapomniał, prosiłam żeby się położył dość, gdy wstaliśmy rano było już normalnie, zerwał się tak, że o mały włos sama nie dostałam zawału, co mogło być tego przyczyną. Dziękuję z góry za odpowiedź Lili
MĘŻCZYZNA, 55 LAT 6 miesięcy temu

Dobry wieczór

W trakcie snu w mózgu dochodzi do konsolidacji wspomnień. Część informacji zostaje utrwalona, część zapomniana. Zakłócenie tego procesu może prowadzić do powstania poważnych problemów z pamięcią.

Warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu aby ocenił problem posiłkując się dokładnym zebranym wywiadzie zdrowotnym oraz badaniem fizykalnym które pomoże ustalić przyczynę takiej sytuacji.

Warto również z korzystać o ile lekarz uzna za wskazane konsultacje neurologiczną.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturopata