Z czego może wynikać ból brzucha z lewej strony?

Hej jestem nowa. Zwracam się do was o pomoc. Od dwóch dni boli mnie w lewym dolnym rogu brzucha przy miednicy. Jest to kłujący ból, przy pochylaniu się czy kładzeniu się na bok. Leżenie na plecach bez poduszki przynosi mi ulgę. Nie mam objawów takich jak biegunka, wymioty, uczucie słabości i pełnego żołądka ani zmian skórnych.

Dzień dobry,

opisane dolegliwości mogą mieć różne podłoże aby odpowiedzieć na pytanie wskazana jest stacjonarna wizyta u swojego lekarza pierwszego kontaktu który w takim przypadku wykona badanie fizykalne i oceni opisany stan i zleci odpowiednią diagnostykę która będzie pomocna do rozpoznania opisanych dolegliwości. Może się okazać w trakcie badania fizykalnego, że wymagana jest konsultacja ginekologiczna której nie można wykluczyć ale to już zdecyduje na wizycie lekarz prowadzący konsultacje do której zachęcam .

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. W przypadku takich dolegliwości bólowych powinna Pani skonsultować się z najpierw z lekarzem medycyny rodzinnej lub internistą. Ból brzucha w tym miejscu może wskazywać bowiem na szereg różnych chorób, które wymagają dokładniejszej diagnostyki.

Na początek warto wykonać podstawowe badania, w tym morfologię oraz badania moczu. Możliwe, że lekarz zleci Pani również wykonanie usg jamy brzusznej. Takie dolegliwości bólowe mogą mieć różne podłoże. Dość często ból po lewej stronie wskazuje na przepuklinę – szczególnie, jeżeli wyczuwa Pani również w tym obszarze charakterystyczne wybrzuszenie. Problem ten zazwyczaj leczy się operacyjnie.

Czasami tego typu objawy wskazują również na schorzenia dwunastnicy. Ból w tym miejscu niekiedy wskazuje też na choroby trzustki. Często promieniuje on aż do kręgosłupa. Jeżeli dolegliwości nie będą ustępować przez dłuższy czas, proszę dodatkowo skonsultować się z gastrologiem, który będzie mógł skierować Panią na dodatkowe badania np. gastroskopię.

Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z artykułem opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl. Znajdzie w nim Pani więcej informacji na temat możliwych przyczyn tego typu dolegliwości:

https://portal.abczdrowie.pl/jakim-chorobom-towarzyszy-bol-brzucha-z-lewej-strony

Warto również przeczytać, jak na podobne pytania odpowiadają eksperci serwisu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/klujacy-bol-brzucha-po-lewej-stronie

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-klujacy-bol-po-lewej-stronie-brzucha

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/klujacy-bol-z-lewej-strony-brzucha

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.