Z czego może wynikać taki ból rąk i nóg?

Od dobrych kilku lat bolą mnie nogi i ręce (prawe konczyny) ból jest tępy. Nie pomagają żadne leki przeciwbólowe czy przeciwzapalne. Delikatną ulgę przynosi silne uciskanie danego miejsca. Ból jest ciągły kiedyś trwał kilka dni później było kilka tygodni miesięcy spokój teraz trwa ponad miesiąc i jest bardzo uporczywy

Dzień dobry,

szkoda, że nie napisała Pani czy choruje na przewlekłe choroby oraz czy była zalecona diagnostyka.

W opisane objawy nie należy lekceważyć tylko udać się do specjalisty reumatologa w celu wykonania badania fizykalnego po którym zdecyduje jaką zlecić odpowiednią diagnostykę obrazową oraz z krwi. Opisane objawy mogą mieć różne podłoże choroby aby pokonać opisane objawy trzeba poznać jego źródło.

Wskazana wizyta stacjonarna.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. W przypadku opisanych dolegliwości konieczna jest szersza diagnostyka. Problem może być bowiem dużo bardziej złożony. W pierwszej kolejności radzimy skontaktować się z ortopedą. Prawdopodobnie lekarz będzie potrzebował więcej szczegółowych informacji na temat odczuwanych objawów: jak natężenie bólu, to, w jakich sytuacjach się pojawia, kiedy jest najsilniejszy itp. Przydatne mogą być również informacje na temat ogólnego stanu Pani zdrowia.

Dość często za ból tych okolic odpowiadają schorzenia kręgosłupa. Być może konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań obrazowych, w tym rtg. Czasami ulgę mogą przynieść odpowiednio dobrane zabiegi fizjoterapeutyczne – o tym, jakie byłyby wskazane w Pani przypadku, zadecyduje lekarz. Jeżeli specjalista wykluczy schorzenia o charakterze ortopedycznym, potrzebna będzie dalsza diagnostyka. Takie objawy mogą pojawić się również na tle neurologicznym lub naczyniowym. Często wskazują także na choroby reumatyczne – w tym przypadku warto byłoby udać się również do reumatologa, który w razie potrzeby zleci Pani dodatkowe badania.

Więcej informacji na temat przyczyn bólu rąk i nóg można znaleźć w artykułach opublikowanych na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-ulzyc-zmeczonym-nogom

https://portal.abczdrowie.pl/bol-rak-przyczyny-objawy-i-leczenie

Zachęcamy również do przeczytania odpowiedzi ekspertów naszego serwisu na pytania zadane przez innych użytkowników:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-rak-i-nog-u-meza

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bolesnosc-nog-a-problemy-z-chodzeniem

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.