Z czego może wynikać takie pogorszenie mojego samopoczucia?

Witam. Mam taki problem że cały czas mam uczucie takie jakby ktoś stał za mną,szumy w uszach i czasami skupić myśli nie mogę. Dokładnie 24 grudnia. 2019r. To się zaczęło. Wróciłem z pracy nagle źle się poczułem i strasznie serce mnie bolało. Udałem się do prywatnego lekarza,porobilem badania co było potrzebne. Jestem zdrowy jak ryba. I zauważyłem że jak jestem nerwowy lub stresuje się to takie odczucie mi nawraca. Miałem rozmowę z psychologiem i stwierdził że psychiatra może mi pomóc. Zawsze byłem wesołym człowiekiem nagle coś się stało I czasami jest lepiej czasami gorzej tak jak z samopoczuciem. Co robić? Bo już czuje że nie dam rady tego ogarnąć.

Dzień dobry, rozumiem, że ma Pan w sobie jakiś żal związany ze stratą postrzegania siebie jako osoby pogodnej. Myślę jednak, że ta zmiana w Panu (którą Pan odczuwa jako negatywną) nie jest wieczna. Z jakiegoś powodu poczuł się Pan gorzej. Należałoby przeanalizować, co takiego się wydarzyło w Pana życiu, przy czym czasem nie są to rzeczy oczywiste, namacalne - czasem powody tkwią głębiej, w nieświadomości. Każdy może mieć w życiu gorszy okres, jest to naturalne. Jednak gdy dołączają do tego objawy chorobowe - należy rozpocząć leczenie. Napisał Pan, że ma Pan poczucie, że sam sobie Pan nie poradzi. Być może potrzebne jest dłuższe leczenie. W objawach nerwicowych (bo tak wyglądają wstępnie te, które Pan opisał) pomocna jest psychoterapia. Proszę o tym pomyśleć. Obecnie wielu psychoterapeutów konsultuje także online. Gdyby miał Pan pytania - zapraszam do kontaktu (informacje dostępne w moim profilu). Pozdrawiam.

Mgr Angelika Urban Psycholog

Witam. Moim zdaniem konsultacja psychiatryczna jest tutaj niezbędna. Proszę dostosować się do zaleceń psychologa. Angelika Urban, pozdrawiam