Z czego wynika moje podwyższone ciśnienie krwi?

Witam.Mam takie pytanie czy trzy razy w miesiącu podwyższone ciśnienie krwi tj.147/88 i 144/80 jest już do leczenia farmakologicznego raz miałam 162/102 to po pogotowie dzwoniłam i dali mi tabletke pod język i w zastrzyku chydroksyzyne i kazali iść do swojego lekarza,byłam w rejonie to u lekarza miałam 110/70 to tylko mi przepisała te tabletki co dali mi ratownicy medyczni i kazała brać tylko jak ciśnienie podskoczy do 150/90 .Choć już przy 140/86 mam objawy tj.gniecenie na szyi ból głowy i zawroty i jeszcze do tego jestem bardzo osłabiona co mam z tym zrobić i szukać pomocy a i jeszcze jedno casem mam zasłabnięcia jak chodze .A choruje na niedomykalność zastawek trójdzielnej i militarnej mam wiotką przegrode w sercu do tego jeszcze podwyższony cholesterol.Leki jakie biore to biotosal dwa razy po pół tabletki z 40 mg,vestibo 24 mg,acard 75 mg co drugi dzień bo miałam krwawienia z dziąseł i z odbytu,trittico 100 mg,pramolan 50 mg dwa razy dziennie ,remifemin trzy razy dziennie prosze mi pomóc bo już mam takie lęki że boje się gdzieś wychodzić przez te ciśnienie z góry dziękuje za pozytywną odpowiedż

Szanowna Pani, wymagana jest konsultacja kardiologiczna i myślę, że psychiatryczna również