Z czym jest problem u 6-miesięcznego niemowlaka?

Witam! Mam ogromny problem z 6-mies. córeczka. Od 4 miesiąca zaczęło się, wybudza się w nocy i płacze zazwyczaj w tych samych porach, często podpija nocami, a czasem tylko płacze i nie chce, jeść bez znaczenia czy jest to pierś czy bebilon pepti. Gdy była na moim mleku, lekarz zalecił d*** i dostawała biegunek, wysypek od niego, może dlatego, że jest uczulona na pomarańcze, wtedy zrobiło się błędne koło, lekarz błądził co małej jest. Dodatkowe objawy to: duża ilość gazów nad ranem, ogromnie się poci na karczku i główce gdy śpi lub pije mleko - nie ma znaczenia ilość ubranek, wybudza się z piskiem po drzemkach w dzień, trudność w zaśnięciu wieczornym wstaje po 40 minutach, zielone kupki - zaparcia były na piersi, na bebilonie, tylko czasem pojawia się zielony stolec jest lepiej, od czasu do czasu ulewa około 3-4 razy w tyg., czasem pokarm wychodzi nosem wtedy jest przerażona i strasznie płacze, brak apetytu w dzień lub po kilku dniach ma wilczy apetyt.

Na bebilon przeszłam, ponieważ jest alergikiem na mleko, surową marchew, pomarańcze itd. Myślałam z pediatrą, że problem się rozwiąże gdy zmienię mleko, lecz poprawę widać tylko po stolcach i w ciągu dnia mała mniej płacze i nie muszę nosić ją tyle na rękach, by ją uspokoić! Na dzień dzisiejszy je zupki jarzynowe i bebilon pepti. Z owoców zrezygnowałam, bo myślę, że one mogą wywoływać refluks, nie wiem czy słusznie robię. Dodam również, że do 3 miesiąca miała wielkie kolki, 4 mniejsze. Płakała dniem i wieczorową porą, ale spała w nocy dużo lepiej, tylko wstawała co 3 -4 godz. na jedzenie. Badania miała robione kilka razy w moczu, były bakterie, podano f***, mała dalej płakała. USG brzuszka w 4 miesiącu pokazało zwiększoną ilość gazów, krew ok. Bardzo proszę o odpowiedź z czym dziecko ma problem, bo nie wiem już do jakiego lekarz iść, co to za objaw z tą potliwością, płaczem nocnym i reszta objawów mojej córeczki! Dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Trudno zdiagnozować maluszka mając niestety mało informacji szczegółowych. Niepokojące jest to pocenie się dziecka nie spowodowane temperaturą w  pomieszczeniu. Może warto zrobić kontrolne badanie morfologii krwi i badania funkcjonowania tarczycy: zwiększona potliwość, brzydkie stolce, płaczliwość. Nie jestem lekarzem, ale warto " drążyć temat" ponieważ maluszek na pewno męczy się równie mocno jak jego rodzice. Zamiast leków na kolkę proponuję stosować ciepłe okłady, z pieluszki tetrowej lub flanelowej ( nagrzane żelazkiem) na brzuszek. Dobrze jest również masować go i podawać słabe ziołowe herbatki np. z kopru włoskiego.

Pozdrawiam