Z czym mogą być związane takie objawy u 30-latki?

Witam. Od tygodnia drętwieje mi język z tyłu. Miałam robiony rezonans magnetyczny głowy z kontrastem, TK głowy i angio naczyn szyi że względu, że miewam epizodyczne migreny z aurą. Wyniki bez odchyleń od normy. Problemy tylko z kręgosłupem szyjnym. Byłam u lekarza POZ czy nie mam grzybicy ani żadnych zmian na języku. Czasami czuję pieczenie w nadbrzuszu i w przełyku oraz mam żółty nalot. Leczę się też na nerwicę lękowa. Suplementuje: Magnez, witaminy z grupy B, koenzym Q10 i witaminę D oraz kwasy omega. Morfologia w porządku. Nie wiem już gdzie szukać przyczyny mojego problemu.
KOBIETA, 30 LAT 3 miesiące temu

Dobry wieczór.

Opisane objawy wymagają diagnostyki górnego odcinka pokarmowego w tym celu wymagana konsultacja u specjalisty gastrologa który zleci odpowiednią diagnostykę np gastroskopia która wykluczy lub potwierdzi schorzenia przewodu pokarmowego.

Gastrolog jest tym specjalistą który powinien ocenić Pani objawy w trakcie zebrania dokładnego wywiadu który pozwoli razem z badaniem fizykalnym ocenić i zlecić odpowiednie zalecenia a w razie konieczności zleci odpowiednią konsultację do odpowiedniego specjalisty jeśli okaże się, że opisane objawy nie są objawami ze strony gastrologicznej.

Przed wizytą warto wykonać diagnostykę z krwi - CRP, amylaza, lipaza, ALT, AST, ALP, GGTP oraz bilirubiny całkowitej, glukoza.

Wymaz z języka.

Z wynikami udać się do lekarza który będzie miał już na pierwszej wizycie cenę opisanego problemu.

Brak informacji z Pani strony na temat kręgosłupa szyjnego jakie zmiany zostały opisane i czy lekarz prowadzący nie połączył tych opisanych zmian z opisanymi objawami jakie opisała Pani.

Również dobrze było by porozmawiać z lekarzem prowadzącym leczenie zaburzeń lękowych aby również się wypowiedział na objawy które sprawiają Pani problem zdrowotny.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

specjalista medycyny naturalnej.

Dietetyk