Z czym mogą być związane te problemy z oddychaniem?

Witam. Mam 33 lata, Mężczyzna od 3 tygodni mam ciągłą duszność która nie ma przerw. Sytuacja wygląda tak jakbym normalnym oddychaniem nie nabierał wystarczającą ilość powietrza przez co zmuszany jestem do brania głębokiego wdechu przez usta przy czym raz się uda a wiele razy nie. Mam również bardzo szybką męczliwość mięśni podstawowe czynności sprawiają mi problem. Byłem u Kardiologa który zrobił Echo serca i wykluczył przyczyne kardiologiczną zrobiłem RTG płuc Opis: Pasmowate Siateczkowate i drobnoguzkowe zagęszczenia w okolicach biegunów dolnych wnęk rtg mogące odp. zmianą zejściowym zmianom zapalnym (zejściowym?) lub zmianom bliznowato włóknistym. Poza tym pola płucne powietrzne bez wyraźnych zmian ogniskowych. Sylwestka serca rtg w granicach normy dla wieku. Wnęki szerokie, naczyniowe. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. dodatkowo mam jeszcze opis RTG z przed 4 lat Zacienienie kąta przeponowo żebrowego prawego- ślad płymnu w jamie opłucnej prawej?zrosty? Nieliczne okołooskrzelowe zagęszczenia bieguna dolnego wnęki prawej -zejścoiwe zmiany zaplane?zmiany bliznowate? Poza tym pola płucna powietrzne bez zagęszczeń ogniskowych Sylwetka serca rtg w granicach normy Wnęki naczyniowe Mam umówionego Pulmunologa za 2 tygodnie ale bardzo się martwie moim stanem zdrowia ponieważ przy moim wieku mam straszne ograniczenia czynnościowe plus duszność przez którą męcze sie cały dzień i nie moge spać.

Dzień dobry,

nic nie stoi na przeszkodzie aby umówić się na stacjonarną wizytę do lekarza Psychiatry aby wykluczył lub potwierdził np zaburzenia lękowe.

Najważniejsze, że ma Pan za nie długo wizytę u Pulmonologa właśnie ta wizyta jest kluczowa w opisanych objawach klinicznych oraz w badaniach diagnostycznych.

Gdyby stan się pogorszył wskazana wizyta u lekarza rodzinnego przed wizytą do Pulmonologa.

Pozdrawiam