Z czym może być związane długie krwawienie miesięczne?

Witam,
mój okres zaczął się, jak już wcześniej pisałam, 3 dni po stosunku, o 10 dni za wcześnie, co prawda nie miałam regularnych miesiączek, ale to ok. 10 dni za wcześnie. Okres poprzedziły brązowe plamienia, też nie wiem dlaczego, choć mam tak już jakiś czas, okres rozpoczął się 27.10.2010 i trwa do dziś, czyli 5.01.2011. Na początku był bardzo skromny, takie plamienia na przemian z krwią, następnego dnia był już bardziej obfity. Dziś trochę słabnie, ale nie zapowiada się na koniec.

Bardzo proszę o odpowiedź - z czym to może być związane?

Czekam z niecierpliwością!
Pozdrawiam!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Zaburzenia cyklu mogą się zdarzać od czasu do czasu u każdej całkiem zdrowej kobiety. Są one spowodowane pojedynczymi „zawirowaniami” hormonalnymi spowodowanymi stresem, przemęczeniem, niewyspaniem, zmianą klimatu, itp. czynnikami. Czasem trudno uchwycić konkretną przyczynę takiego epizodu.
Jeśli jednak sytuacja nawraca, należy zbadać poziomy hormonów, gdyż najprawdopodobniej doszło do zaburzenia na tym tle. Dość często na nieregularne krwawienia skarżą się także kobiety przyjmujące tabletki antykoncepcyjne.

Radzę obserwować się w najbliższych miesiącach. Jeśli przedłużone i/lub nieregularne krwawienia wystąpią ponownie, konieczna będzie wizyta u lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!