Z czym może być związany taki dyskomfort w tych okolicach?

Szanowni Państwo, Serdeczna prośbą o pomoc w diagnozie. Od jakichś 3 lat mój organizm zachowuje się nietypowo. Otóż od czasu do czasu czuje się jakby ktoś mnie łapał za gardło/ klatkę/ gdzieś w tych okolicach, wewnątrz. Są to takie raptowne napady znienacka, które trwają 1-2 sekundy, taki trochę bezdech, jakby akurat pojawił się odruch czkawki. 3 lata temu, kiedy pierwszy raz to zaczęło się pojawiać, częstotliwość występowania była raz na tydzień. Z czasem było to częściej a dzisiaj bywa i codzienne.... choć zdarzają się przerwy dłuższe. Towarzyszy temu gorsze samopoczucie, lekkie zwroty głowy, ale jest mi wtedy dość słabo. Czasami wręcz mam wrażenie, ze zaraz stracę przytomność. Następnie od jakiegoś roku doszło do tego coś w rodzaju lekkich, drgań właśnie w okolicy klatki piersiowej... jakbym nadużywał alkoholu to zdecydowanie bym to określil stanem delirium. Lecz akurat w ogóle nie pije alkoholu ani tez nie pale papierów, nie biorę żadnych leków ani używek. W 90% te drgania występują wieczorem jak już zasypiam i czasami towarzysza przy drzemkach. Kolejna rzeczą jest przekrwione oko, codziennie, co drugi dzień, jedno, prawe. Ciśnienie krwi mam często lekko podwyższone, górne często w granicach 140 a dolne czasami 90-95 Kluczowe jest również to, ze mam 36 lat, regularnie się ruszam i dobrze się odżywiam. Wzrost 180cm a waga 78kg. Cale życie coś trenowałem. Oprócz problemów z kręgosłupem oraz łuszczycy o lekkich objawach nic nigdy mi nie dolegało Od jakiegoś czasu robię co kilka miesięcy badania... wszystko z krwi i moczu co jest możliwe i wyniki są bez zastrzeżeń. Do tego gastroskopia kolonoskopia prawidłową, prześwietlenie płuc ok, echo serca ok, usg brzucha ok, nawet robiłem CT głowy i tez wszystko ok. Chodzę po lekarzach jak jakiś hipochondryk i normalnie wstyd mi czasami, i nikt mi nic nie może powiedzieć. Ostatnio usłyszałem, ze może to mieć podłoże nerwowe. Będę wdzięczny za pomoc. pozdrawiam AB

Witam,

brak informacji czy miał Pan założony holter EKG, te badanie dużo by wniosło przy Pana dolegliwościach, dzięki temu badaniu pozwoliło by wykryć zaburzenia które trudno jest uchwycić elektrokardiogramie czy w czasie badania echa serca.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby udał się Pan do lekarza psychiatry w celu wykluczenia choroby depresji lub zespołu lękowego.

Gdyby okazało się, że lekarz wykluczył depresje, zespół lękowy to wymagał by Pan dalszej diagnostyki u neurologa lub kardiologa jeśli holter ekg był by nieprawidłowy.

W pierwszej kolejności proszę wykonać holter za nim uda się pan na wizytę do specjalisty psychiatry.

Pozdrawiam