Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czekoladowy mit

Wzrost poziomu cukru we krwi utrudnia walkę z trądzikiem. Najczęściej intensyfikuje objawy. Czy jednak zjedzenie kilku kostek czekolady wpłynie negatywnie na leczenie trądziku?

W celu jak najlepszego przetrwania probiotyków należy podawać je z posiłkiem lub chwilę przed. Nigdy na czczo! Sam posiłek powinien zawierać chociaż minimalną ilość tłuszczu, dobrze jest uwzględnić w nim nieco białka i błonnika. Warto też rozważyć kupno probiotyków w specjalnych kapsułkach dojelitowych, które są tak zaprojektowane by rozpuścić się dopiero w jelitach i dzięki temu będą chronić organizmy probiotyczne w drodze do jelit.

Pozdrawiam,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/

0

Przede wszystkim, w okresie przyjmowania probiotyku nie powinniśmy jeść słodyczy i żywności przetworzonej. Probiotyk ma korzystnie wpłynąć na bakterie jelitowe i przewód pokarmowy, a słodycze i żywność przetworzona ma działanie odwrotne. Nie ma innych przeciwwskazań do łączenia probiotyku z posiłkami. Każdy lek czy suplement najlepiej jest popijać wodą, jednak probiotyk można połączyć z jogurtem naturalnym czy kefirem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy