Z czym związane są brązowe plamienia?

Witam!
Przez ostatni czas zauważyłam u siebie brązowe plamienia, czasem były lekko zabarwione krwią. Zaniepokoiłam się tym i poszłam do ginekologa, jednak on nie mógł mnie dobrze zbadać, ponieważ jeszcze nie rozpoczęłam współżycia i zrobił mi badanie USG. Powiedział, że on nic nie widzi.
Teraz powinnam dostać okres, a jeszcze go nie dostałam, a plamienia wciąż są, chociaż zdarza się, że na jakiś czas znikają i znów się pojawiają, dodam, że przez ostatnie dwa miesiące dosyć intensywnie się odchudzałam, nie wiem czy to może mieć z tym jakiś związek.
Moje cykle są dość nieregularne, jednak zawsze trwają około 30-35 dni. Być może jest to związane z owulacją, ponieważ czasem odczuwam ból lekki, charakterystyczny właśnie dla jajeczkowania.
Proszę o pomoc
Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Plamienia mogą być związane z zaburzeniami hormonalnymi, które z kolei mogą mieć swoje źródło w zbyt szybkim odchudzaniu. Jeżeli musi się Pani odchudzać, dobrze jest robić to z głową, zapewniając organizmowi wszystkie niezbędne składniki pokarmowe.
Polecam nasz inny portal. Dobrze by było, gdyby Pani notowała w jakich dniach cyklu występują brązowe plamienia, tak by później można było wychwycić ewentualne regularności.
Plamienia te mogą być spowodowane też zmianami szyjki macicy (nadżerka, polip), mięśniakami macicy czy endometriozą. Cykle w granicach 30-35 dni nie są szczytem regularności, ale mieszczą się w szeroko rozumianej normie i nie powinny być powodem do dużego niepokoju.

Pozdrawiam serdecznie!