Z jaką chorobą mogą mieć związek takie objawy?

Dzień dobry, zmagam się od kilku dni z zawrotami głowy, ciężkim oddechem, suchością w ustach i ogólnym osłabieniem ciała. Objawy zdawałyby się wskazywać na nerwicę i z nią też się borykam, niemniej uczęszczam na terapię oraz przyjmuję leki (wenlafaksyna 75 mg) i ciężko mi te objawy obecnie z nią utożsamić, gdyż w tym wszystkim czuję się zupełnie spokojna, nie miałam ani jednego ataku lękowego. Leczę się dodatkowo na insulinooporność, przyjmując lek Glucophage (dawka 500 mg 1x rano, 2x popołudniu, 1x wieczorem). Chciałabym się dowiedzieć, czy tego rodzaju objawy można wiązać z inną przypadłością, bądź insulinoopornością właśnie. Dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym wizytę u psychiatry celem konsultacji czy te dodatkowe dolegliwości nie są również związane z choroba. Pozdrawiam.