Z jaką chorobą są związane moje objawy?

Mam 32 lata, od kilku lat cierpię na objawy które pojawiają się i znikają same po jakimś czasie, pojawiają się najczęściej gdy jestem mocno obciążony pracą lub innymi sprawami, a znikają gdy jestem np. na wczasach, urlopie itp. Nieraz są na tyle mocne że nie mogę normalnie funkcjonować. Najczęściej pojawiają się - drażliwość, nerwowość, trudność z koncentracją - kołatanie serca - wzmożone pragnienie - fascykulacje łydek - zaburzenia trawienne - drgania mięśni - wilgotne dłonie - trzęsące się dłonie - łamliwe paznokcie - łzawienie oczu - uczucie niepokoju - podwyższony cholesterol - niespokojny sen - czerwone oczy Miałem badane kilka razy TSH zawsze w normie, lekarze mówili że to przemęczenie i żeby więcej odpoczywać, brać suplementy itp. Ostatnio zaczęła mnie boleć szyja, pojawiły się powiększone węzły chłonne, a na usg wyszła tarczyca niejednorodna "plamista" - cechy zapalenia. Zrobiłem badania i tak: TSH -- 1,87 ulU/ml [0,35 - 4,94] FT3 -- 2,84 pg/ml [1,71 - 3,71] FT4 -- 1,02 ng/ml [0,70 - 1,48] anty-TPO -- 170 IU/ml [0,00 - 5,61] anty-TG -- 71 IU/mo [0,00 - 4,11] Bardzo proszę o pomoc i informacje na co jestem chory i jakie leczenie byłoby dla mnie najbardziej korzystne, gdyż nie mogę już tak funkcjonować, najbardziej dokucza mi ciągłe podenerwowanie i kołatanie serca :(

Interpretacja badań powinna odbywać się w odniesieniu do stanu klinicznego pacjenta, po zebraniu wywiadu i przeprowadzeniu badania. Podane wyniki badań i opis może sugerować autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, ewentualne leczenie może ustalić endokrynolog po badaniu. Pozdrawiam.