Z jakiego powodu dzieci gryzą rówieśników?

dlaczego 3,5 latek gryzie. W przedszkolu synka jest chłopiec który gryzie? 2 razy tak mocno ugryzł 2 dziewczynki--że jedna matka musiała isc z córka do pediatry obejrzec ugryzioną ręke. Tylko ten chłopiec gryzie , inne dzieci tak nie robią?. W przedszkolu jest około 80 dzieci i tylko On tak robi. Co z nim jest nie tak.

Trudno mi dać jednoznaczną diagnozę, bo przyczyna może być różna.Być może chodzi o niski poziom radzenia sobie z trudnościami, takimi jak odmowa (czego nauczy się przez doświadczenie), a być może o granice. Dobrze by było, gdyby przedszkole (co myślę zrobiło) zaangażowało w sprawę psychologa, by poprzyglądał się trudności w kontekście sytuacyjnym.

Witaj! Otóż ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie :) Z jednej strony możemy powiedzieć, że jest to kwestia "kiepskiego" wychowania, dobór złych metod wychowawczych, z drugiej nie można wykluczać żadnych problemów na tle rozwojowych.

Nie mniej jednak, jeśli miałbym brać pod uwagę statystykę, to stawiam na kwestie wychowawcze.

Pozdrawiam serdecznie
Dawid Karol Kołodziej
http://dkk.psychopedagog.eu

Polskie Towarzystwo Psychopedagogiczne
http://www.psychopedagog.eu