Z jakim lekarzem skonsultować mój stan?

Dzień dobry, potrzebuję porady odnośnie mojego przypadku .Od długiego czasu czuje że jest coś że mną nie tak tzn.Pierwsze objawy zaczęły się jakoś 2 lata temu, poczułem wewnętrzny niepokój. Później zaczęło się to troszkę nasilać, zaczęła być tak jakby dezorientacja ,tak jakbym nie wiedział że żyje, ciężko mi to opisać, bo brakuje mi słów, uczucie jest ciągłe ,nie byłem z tym u lekarza bo myślałem że minie ale wydaje mi się że jest gorzej .Niepokój jest cały czas ,pierwsza myśl mi przyszła że mam Alzheimera, tylko że ja mam 25 lat .Nie wiem do jakiego lekarza mam iść czy do psychiatry czy do neurologa.Dodam jeszcze że paliłem marihuanę jakoś przed pierwszymi objawami (2 lata temu) i zaliczyłem tzw.bad tripa ,nie wiem czy to zbieg okoliczności,ale wydawało mi się wtedy że to przez to .Czasami mam problem z zaśnięciem, praktycznie cały czas myślę o tym ,ciężko się tak funkcjonuje ,do tego mam szumy uszne .Prosiłbym o poradę co robić
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 5 miesięcy temu

Dobry wieczór.

Z opisu Pana problemu zdrowotnego zalecał bym w pierwszej kolejności neurologa który w badaniu neurologicznym oceni opisane objawy i zleci odpowiednią diagnostykę obrazową aby ocenić CUN.

Może okazać się, że lekarz neurolog bo dokładnym badaniu i diagnostyce zleci konsultację psychiatry aby ocenić stan zdrowia od strony zaburzeń psychicznych i psychologicznych ale to już po konsultacji i odpowiedniej diagnostyce CUN.

Co do używek w tym przypadku wymagany jest dokładny zebrany wywiad aby ocenić wpływ używek na opisane objawy.

Nie można wykluczyć np zaburzenia lękowe, depresja, nerwica lub inne schorzenia neurologiczne ale w tym przypadku wymagana jest stacjonarna wizyta oparta na dokładnym zebranym wywiadzie, badaniu fizykalnym neurologicznym włączając diagnostykę obrazową np RM głowy lub TK i badania laboratoryjne z krwi podstawowe plus biochemia.

Do rozważenia po badaniu fizykalnym badania EEG głowy.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Fitoterapeuta

Dietetyk