Z jakim lekarzem skonsultować wynik USG córki?

Dzień mam pytanie w usg córki wyszło śledziona powiekszona jednorodna o długości 118mm córka ma 9lat i waży 45kilo do jakiego lekarza się udać i.czy to coś poważnego

Dobry wieczór.

Odpowiadając na zadane pytanie warto o konsultacje hepatologia.

Proszę wykonać podstawową diagnostykę morfologia z rozmazem i udać się do lekarza pediatry który obejrzy wynik USG plus morfologię z rozmazem wykona dokładny wywiad objawy kliniczne badanie fizykalne i podejmie decyzję czy zlecać konsultację do specjalisty hepatologa czy zleci dodatkową diagnostykę.

Pozdrawiam