Z jakim specjalistą skonsultować te duszności?

Dzień dobry, od kilku lat zmagam się z dusznościami. Mam też kołotania serca, bóle w klatce piersiowej, mam silne napady lękowe i przyspieszone bicie serca. Te duszności objawiają się tak że ciągle jakby mi brakowało pełnego oddechu i próbuje ciągle wziąść głębszy oddech i ciągle mam odruch ziewania, tylko że to ziewanie uda mi się zakończyć 1 raz na 10 a resztę powietrza zostaje mi jakby w gardle. Byłam u kardiologa, wszystko zbadane, nawet echo serca mam zrobione i jest w porządku, Pani dr powiedziała że to stres. Lekarz pierwszego kontaktu też stwierdził stres. Byłam chora i 2 razy miałam prześwietlenie płuc i byłam badana przez pulmonologa i wszystko w porządku. Badałam tarczycę, cholesterol, podstawowa morfologia, gfr. Wyniki w porządku. Jestem straszną panikarą, ciągle myślę że coś mi się dzieje i że coś mi poważnego dolega. Żyje w ciągłym stresie, miałam okropne ostatnie 2 lata w życiu prywatnym, ciągle się wszystkiego boję. Do jakiego specjalisty jeszcze mogę się udać? Nie wiem już co robić... I co raz bardziej się boję.
KOBIETA, 32 LAT 10 miesięcy temu

Witam serdecznie.

Z opisu objawów wynika, że prawdopodobnie ma Pani zespół lękowy lub depresja która objawia się opisanymi symptomami.

Zalecam stacjonarną wizytę u lekarza psychiatry który zapozna się z opisanymi objawami klinicznymi i oceni Pani stan zdrowia i zaleci odpowiednie leczenie o ile potwierdzą się moje podejrzenia, lekarz psychiatra potwierdzi lub wykluczyć schorzenie.

Proszę nie lekceważyć opisanych objawów.

Pozdrawiam