Z jakimi chorobami mogą mieć związek moje dolegliwości?

Witam, od kilku dni dokucza mi bardzo silny ból w klatce piersiowej. Gdy leżę i odpoczywam nie jest tragicznie ale jak wstaje i zaczynam troche chodzić i mocniej oddychać czuje bardzo, bardzo mocny ból w klace piersiowej. Byłem na pogotowiu miałem robione badania krwi, prześwietlenie klatki piersiowej, ekg i wszystko jest okej, minęło pieć dni a ja ledwo jestem w stanie pójść do sklepu 50metrów bo czuje rozrywający ból... dodatkowo od czasu do czasu płytko odkaszluje (rzadko) i mam też żółtawe gardło i ślinę (możliwe że przez gorszą higiene i nawodnienie w tych dniach chociaż pierwszy raz tak mam). Sam ból w klatce wydaję mi się że sie rozwijał i najpierw odczuwałem delikatne sensacje przez pare dni aż w końcu w dordze do domu już nie mogłem wytrzymać i z każdym krokiem i oddechem mocno mnie bolało. Jakie potencjalnie choroby/przyczyny których te wstępne badania nie wykluczyły mogą to być? I jakie nowe badania mogę zrobić żeby coś z tym zrobić i zdiagnozować?

Witam,

brak informacji co stwierdzili na pogotowiu ?

Wskazana wizyta u lekarza rodzinnego w celu poszerzenia diagnostyki bólu w klatce piersiowej w czasie wysiłku, np holter ekg, rtg kregosłupa piersiowego.

Dzięki ciągłemu zapisowi pracy serca możliwa jest ocena dynamicznych zmian zachodzących w mięśniu sercowym i zdiagnozowanie utajonych zaburzeń, których nie można wykryć w standardowym, spoczynkowym badaniu ekg.

Rtg kręgosłupa piersiowego potwierdzi lub wykluczy zmiany które są odpowiedzialne za bóle w klatce piersiowej.

Lekarz podejmnie decyzję po badaniu fizykalnym i zapoznaniu się z kartą informacyjną z pogotowia o dalszym postępowaniu i diagnostyce.

Pozdrawiam