Za gruba i zła?

Witam serdecznie, mam 75 kilo wagi i 161 wzrostu. Nie potrafię schudnąć, do tego mam nerwice i jak tylko czuję jakiś mały głód zaraz jem. Boję się, bo ta nerwica zatyka mi gardło i normalnie mnie dusi! Byłam u lekarza od chorób płuc i chyba z 500 razy na pogotowiu niby jest ok. Ekg w normie robione w czerwcu 2009 roku czy powinnam je powtórzyć? Nie mam żadnych kołatań tylko te zatkane gardło jakby mi ktoś na klatce siedział, uczucie gorąca, zawroty głowy, tak jakby się serce zatrzymało. Zapominam oddychać, mam 22 lata i to rujnuje mi życie ten ciężki oddech i ucisk czuje się jakbym zaraz miała zemdleć. Pomóżcie, może to serce?
22 LAT ponad rok temu

Witam,

Myślę, że powinna się Pani skonsultować z psychologiem.
Prawdopodobnie cierpi Pani na nerwicę.
Proszę się zrelaksować, dać sobie czas na wyciszenie, uspokojenie nerwów.
Może Pani chodzić na zajęcia jogi, czy pilatesa.
Musi się Pani kierować zasadami:
1. mięso, nabiał - odtłuszczone;
2. napoje - bez dodatku cukru;
3. warzywa - bez ograniczeń;
4. owoce - z ograniczeniem do 1 porcji dziennie ( w diecie odchudzającej);
5. tłuszcze - jeśli margaryny, to typu "light", unikamy smażenia, oleje i oliwę dodajemy jako dodatek (niewielki) do sałatek i surówek;
6. węglowodany - złożone, czyli zawarte w pieczywie pełnoziarnistym, ciemnym, w razowym makaronie, brązowym ryżu i gruboziarnistych kaszach; należy natomiast unikać węglowodanów prostych, które występują w: białym pieczywie, chipsach, łakociach, fast-foodach;
7. wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Polecam także konsultację lekarską w sprawie nadwagi.

Pozdrawiam ciepło i życzę powrotu do równowagi!