Za jaki czas powtórzyć biopsję?
Dzień dobry.Mam 24 lata i wykryto u mnie guzek na prawym płacie tarczycy 17x11 mm.Usg wskazało jednorodny normochromatyczny obraz.Biopsja miałem przeprowadzons ale jest do powtórki poniewaz wynik wskazał ele morfotyczne krwi.Za jaki czas powtórzyć biopsje? I czy może to być guzek złośliwy?

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Lekarz oceniający wynik biopsji powinien zalecić czas powtórnego badania, gdyż zależy to od kategorii w systemie bethesda opisanej zmiany i od Pana objawów. Zazwyczaj biopsję powtarza się od 3-12 miesięcy.