Za mały pęcherzyk ciążowy

Witam serdecznie! Byłam na pierwszym badaniu USG w 7 tygodniu i 5 dniu ciąży, według pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Na USG widać było zarodek i bijące serduszko, zarodek miał długość 11,5 mm... lekarz powiedział, że odpowiada to 7 tygodniowi i 2 dniu ciąży. Jednak zaniepokoiła mnie wielkość pęcherzyka ciążowego gdyż miał on 15mm, co odpowiada, według lekarza 6 tygodniowi i 4 dniu ciąży. Lekarz stwierdził, iż pęcherzyk jest za mały i podsumował to słowami, że "Może to coś oznaczać ale często nie oznacza nic" czym jeszcze bardziej mnie zmartwił, stąd moje wątpliwości. Pęcherzyk żółtkowy miał średnice 5,5 mm. Dodam jeszcze, że cykle miesiączkowe miałam regularne. Bardzo proszę o odpowiedź czy powinnam się bardzo martwić, nie wiem czy iść na drugie USG już teraz czy poczekać normalnie na wizytę za 2 tygodnie. Pozdrawiam serdecznie i dziękuje!

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam! Na pewno nie powinna się Pani bardzo martwić- nerwy i zamartwianie się nie służą ciąży. Wolny wzrost pęcherzyka ciążowego może świadczyć o zaburzonym rozwoju jaja płodowego, ale, tak jak powiedział Pani lekarz wykonujący badanie, wcale nie musi. Ważne, że uwidoczniono zarodek, który miał prawidłowe rozmiary i czynność serca. Jeżeli minęły już 2 tygodnie od tamtego badania, może Pani umówić się na kolejne USG, aby sprawdzić czynność serca dziecka. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty