Za przyjąć antykoncepcję doustną po pominięciu tabletki?

Witam. Biore 1 opakowanie YAZ po urodzeniu dziecka. Zapomniałam 2 x tabletki z 2 tygodnia, nie pod rząd ale w tym samym tygodniu. Jak sobie przypominalam to nie brałam 2 na raz tylko jedna jak zwykle. Teraz na koniec 2 tygodnia dostałam okres. Nie wiem co dalej - brać jak zwykle do konca opakowania, czy zrobic przerwę i brać nowe opakowanie? Proszę o pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę zrobić przerwę 7 dniową i rozpocząć nowe opakowanie. W przypadku zapomnienie należy jak najszybciej przyjąć tabletkę, nawet jeśli oznaczałoby to przyjęcie dwóch tabletek na raz. Oczywiście ochrona antykoncepcyjna nie jest zachowana.