Za wczesny okres po stosunku z pękniętą prezerwatywą

Mój problem polega na tym, że kochałam się z chłopakiem 5 dni po miesiączce. Mam 16 lat zabezpieczyliśmy się i w trakcie pękła prezerwatywa, lecz nie doszło do wydzielenia spermy i odrazy po pęknięciu chłopak go wyjął.
Dzisiaj dostałam okres pierwszy po tamtym stosunku 9 dni za szybko? Pomocy

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Jeżeli kochała się Pani 5 dni po zakończeniu miesiączki, to najprawdopodobniej były to dni płodne. Trudno też spekulować, czy w prezerwatywie był już preejakulat, czy nie. W prawdzie w ogromnej większości przypadków dostanie miesiączki świadczy o braku ciąży, u nielicznych kobiet mimo zajścia w ciążę, pojawia się pojedyncze krwawienie na samym początku. Dlatego w takich wątpliwych sytuacjach najlepiej wykonać test ciążowy, pozwala to ostatecznie rozwiać wątpliwości.

Tutaj znajdzie Pani filmik na temat testu ciążowego.

Serdecznie pozdrawiam!