Zaaplikowanie tamponu do nosa z powody rany na błonie śluzowej

Dziś u lekarza laryngologa dostałam tampon do nosa,ponieważ mam rany na błonie śluzowej. Dostałam zalecenie aby usunąć go w sobote lecz jest on już bardzo przesiąknięty wydzieliną z nosa i się wysuwa. Czy jeżeli wypadnie nic się nie stanie i czy mam się zgłosić po drugi do lekarza?

Jeśli wypadnie sam wcześniej to raczej samodzielnie bym go nie wkładał. Zakładanie tamponów do nosa do samodzielnego usuwania nie jest powszechną praktyką. Przy uszkodzeniu błony śluzowej raczej wskazane jest stosowanie maści regenerujących a tampony w ostateczności. Życzę aby kolejny nie był potrzebny.