Zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe a operacja kręgosłupa czy bioder

Co operować w pierwszej kolejnośc,i kręgosłup czy biodra, przy zaawansowanych zmianach zwyrodnieniowych obu bioder i centralno-dwubocznych przepuklinach krążków międzykręgowych na poziomach L3/L4, L4/L5, L5//S1 uciskających worek oponowy i zwężające otwory międzykręgowe. Na poziomach L4/L5 i L5/S1 stwierdza się cechy ciasnoty kanału kręgowego, a w trzonach kręgowych widoczne są zmiany zwyrodnieniowe pod postacią osteofitów. Ból od lędźwi poprzez, biodra,kolana obu nóg promieniuje aż do kostek.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany w kręgosłupie mogą powodować znacznie silniejsze dolegliwości bólowe, więc osobiście radziłbym zając się w pierwszej kolejności kręgosłupem. Nie mniej jednak nie można tego jednoznacznie określić.