Ząb zatrzymany a aparat ortodontyczny

Witam. Zamierzam założyć stały aparat na zęby ponieważ mam dosyć dużą wadę. Udałem się do ortodonty, zrobiłem zdj. panoramiczne, wyciski itp. Okazało się, że mam zęba zatrzymanego w tym celu zrobiłem zdjęcie CBCT, aby go lepiej zlokalizować. Zęba zatrzymanego już się pozbyłem, natomiast CBCT pokazało, że w prawej zatoce szczękowej znajduję się torbiel. Chirurg powiedział że trzeba kanałowo przeleczyć 7. Czy nie można założyć aparatu teraz, a po ściągnięciu go zająć się tą torbielą?

Witam.Przed zalozeniem aparatu stalego zeby do prostowania musza byc wyleczone z prochnicy,kanalowo,perio,zeby pracowac z tym co jest pewne ze bedzie sluzyc przez lata po zakonczeniu orto.Pozdrawiam.