Zabarwienie dziąseł a możliwe dolegliwości

Witam! Jakiś czasu temu zauważyłem, że dziąsła przy zębach zrobiły się bardzo blade, natomiast wyżej, bliżej warg, są krwisto czerwone. Czego wynikiem mogą być takie objawy?

Podane spostrzeżenia nie wydają mi się zmianami chorobowymi. Brzeg dziąsła przy szyjce zębowej zawsze jest bledszy / jest to strefa dziąsła nieruchomego/ od dziąsła ruchomego. Dla własnego spokoju proponuję kontakt ze stomatologiem. Pozdrawiam