Zabieg guzka krwawniczego u 6-latka

witam, mój 6 letni synek został zakwalifikowany do zabiegu guzka krwawniczego stopnia IV, przeczytałam opinie i jestem przerażona. Czy to naprawdę tak wygląda i jest takie bolesne? To przecież małe dziecko. Bardzo proszę o opinie- przerażona mama

Jeśli wystąpił guzek krwawniczy IV stopnia w tym wieku to koniecznie trzeba szukać przyczyny. Najlepiej udać się do chirurga dziecięcego w ośrodku referencyjnym - klinicznym i gastroenterologa dziecięcego. Przyczyn może być kilka . Jedną z przyczyn są zaparcia ale także może mieć chorą wątrobę

Dziecko będzie operowane w znieczuleniu ogólnym, a w okresie pooperacyjnym będą stosowane leki przeciwbólowe w zależności od stopnia nasilenia bólu. Ból powinien być opanowany do końca (i tak będzie) i nie powinno być z tym problemów w obecnych czasach, gdzie farmakoterapia środków przeciwbólowych stoi na wysokim poziomie. Proszę się nie obawiać na pewni Pani dziecko nie będzie cierpiało.