Zabieg insyminacji a plamienie

Dzień dobry, wczoraj miałam zabieg insyminacj i wczoraj wieczorem wystąpiło plamienie i boli mnie duł brzucha czy to normalne po takim zabiegu?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Czasami po zabieg inseminacji może dojść do uszkodzenia śluzówki szyjki macicy. Wtedy takie plamienie nie wyklucza ciąży. Śluzówkę można uszkodzić cewnikiem do IUI . Warto oczywiście dokonać kontroli u ginekologa.