Zabieg łyżeczkowania po poronieniu

Witam.
Mam 24 lata. 26 stycznia 2010 miałam zabieg łyżeczkowania z powodu poronienia zatrzymanego w 11 tygodniu ciąży. Pierwszy okres po zabiegu miałam 24 marca 2010, był bardzo bolesny, wcześniej też miałam bolesne, ale nie tak. Bolały mnie nogi, plecy, brzuch nie wspomnę już o jajnikach. Kolejny okres powinnam mieć w tym miesiącu w okolicach 24-26 marca, niestety go nie mam.
Zaczyna mnie to martwić, wykluczam ciążę, aczkolwiek sprawdzę to dziś testem. Dwa dni temu bardzo bolał mnie brzuch i wyglądało to tak jakby okres miał się zacząć, wzięłam tabletki przeciwbólowe i wszystko się rozeszło. Nadal pobolewają mnie jajniki i czuję się tak jak przed okresem.
Czy jest możliwość, że brak okresu związany jest z przebytym zabiegiem i regulacją gospodarki hormonalnej w organizmie? Stresem jaki miałam w ostatnich dniach związanym z egzaminami i obroną magisterską, do tego odchudzałam się przez trzy tygodnie, stosując przy tym preparat wspomagający odchudzanie r****.
Martwi mnie cała sytuacja, a wizyta u lekarza dopiero w okolicach 12 maja.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Nieregularna miesiączka może być spowodowana przede wszystkim nie tyle zabiegiem, co przebytą ciążą. Pani organizm może potrzebować teraz nieco czasu, by powrócić do pełnej równowagi hormonalnej. Stres związany z egzaminami, wytężona praca, być może niewyspanie, a dodatkowo odchudzanie się na pewno przyczyniają się do tego, że ten powrót trwa dłużej. Jeśli będzie Pani więcej wypoczywać i odżywiać się w zrównoważony sposób, to miesiączka powinna już wkrótce zacząć pojawiać się z powrotem regularnie.
Pozdrawiam serdecznie!