Zabieg nacięcia ropnia okołoodbytniczego

Witam, w zeszłym tygodniu miałam przeprowadzony zabieg nacięcia ropnia okołoodbytniczego - ropień dzień przed zabiegiem mi pękł. Oprócz bólu przy siedzeniu i chodzeniu nie miałam innych dolegliwości (temp. ciała prawidłowa). Ropień został nacięty wzdłuż, dziś na wizycie kontrolnej lekarz go przepłukał i za tydzień zrobi to ponownie. Z rany czasami leci trochę ropy. Czy postępowanie lekarza jest prawidłowe czy powinien zrobić mi jeszcze jakieś badania, by poszerzyć możliwość leczenia?

Nie ma takowej potrzeby co do dalszej diagnostyki czy też innego postępowania jeśli ropień został prawidłowo, szeroko nacięty. Szczegółowych informacji na ten temat trzeba uzyskać od chirurga prowadzącego Panią.