Zabieg operacyjny wszczepiania bajpasów u 75-letniej osoby

witam, jestem bardzo zaniepokojona moja babci ma jutro operację bajpasy. Przy koronografi miało miejsce zatrzymanie akcji serca i odrazu została skierawana do ochojca. Lekarz który dziś był babci powiedzić o której bedzie operacja powiedział ze wszystkie tetnice sa zapchane (zanim trafiła do szpitala przy małym wysiłku czuła ból w klatce piersiowej) Ma cukrzycę i 75 lat, lekarz który wykonywał koronografie powiedział, że lewa komora jest czysta. Proszę o opinię

Marta Mielniczuk

W przypadku, gdy podczas koronarografii okazuje się, że choroba wieńcowa obejmuje wiele naczyń (choroba trójnaczyniowa), bądź obejmuje pień lewej tętnicy wieńcowej metodą z wyboru jest operacja kardiochirurgiczna i wszczepienie bypassów.