Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zabieg poszerzenia ujścia zewnętrznego cewki moczowej

Witam, Jestem po zabiegu poszerzenia ujścia zewnętrznego cewki moczowej po którym pojawiło mi się w wymazie z cewki moczowej i nasienia bakteria Enterococcus faecalis która po antybiotykach m.in gentamycynie (zastrzyki). Następnie zrobiłem posiew z cewki moczowej i posiew nasienia oraz posiew moczu i otrzymałem następujące wyniki: posiew moczu - jałowe, posiew nasienia - Staphylococcus epidermidis (wzrost skąpy) oraz posiew z cewki moczowej - Staphylococcus epidermidis (wzrost obfity).
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Artur Jeliński Urolog
75 poziom zaufania

Nieiem po co panu posiew nasienia posiew z cewki moczowej pokazl jedynie bakteie ktor tam sobie bytuja jako sprofit ,prosze pamietac ze zezenia cewki moczowej moga nawracac a co zatym idzie czasmi sie trzeba poddac kontroli urologicznej

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy