Zabieg szczeliny odbytniczej i guzków krwawiczych

Mam takie pytanie.Moj mąż ma 50 lat. tydzien temu przeszedł zabieg szczeliny odbytniczej i guzkow kwawiczych. Po zabiegu nie ustapiło krwawienie, czasem sa też skrzepy krwi . a razem z krwią wydziela sie też jakiś płyn. Czy to jest normalny proces gojenia?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Gojenie się ran po zabiegu w obrębie odbytu może trwać kilka-kilkanaście dni i jest zależne w dużej mierze od danego pacjenta. Jeśli z odbytu będzie wypływać świeża krew, ropa, dołączy się ból lub gorączka to należy pilnie skonsultować się z proktologiem.