Zabieg usunięcia kamienia nazębnego na NFZ

Dzień Dobry Dziś miałem usuniecie kamienia nazębnego trochę leciała krew czy to normalne, bo chyba też miałem kamień pod dziąsłami i potem nałożyła mi pani taki jakiś puder a potem gumką polerska i powiedziała mi że pozbyliśmy się osadu a leczyłem na NFZ to chyba nie była też piaskarka bo za zabieg nic nie płaciłem co to był za puder? Pozdrawiam

Witam!
Zabieg usuwania kamienia zawsze jest krwawy,gdyż gromadzi się nad i pod dziąsłem.Po jego usunięciu poleruje się zęby specjalną pastą lub proszkiem,żeby je wygładzić i w ten sposób także ograniczyć odkładanie kamienia.Piaskarka nie zawsze jest konieczna.Według mnie wszystko jest w najlepszym porządku.
Pozdrawiam.

Przy usuwaniu kamienia nad- i poddziąsłowego jest możliwe niewielkie podkrwawianie ponieważ obecność kamienia zawsze wiąże się z zapaleniem brzegu dziąsłowego.Po zabiegu pozostać mogą niewielkie ilości osadu a szkliwo zębów powinno być wygładzone. Wykonuje się to przy pomocy piaskarki lub ,tak jak w powyższym przypadku, pastą lub proszkiem.Pozdrawiam