Zabiegi w kriokomorze a skóra z tendencją do pękających naczynek

Mam skórę z tendencją do pękających naczynek. Nie na twarzy, ale na nogach. Od dzisiaj zaczęłam zabiegi w kriokomorze na moje bóle kręgosłupa. Czy to może spowodować pękanie naczynek?I czy to prawda, że mogą na to wpływać też tabletki antykoncepcyjne? Proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Krioterapia może pozostawić po sobie dolegliwości w postaci drętwienia, mrowienia, zaczerwienienia lub podrażnienia skóry. Zwykle są to zmiany czasowe. Tak więc nie ma powodów do obaw. Jakiekolwiek powikłania występują dość rzadko.