Zaburzenia afektywne dwubiegunowe, depresja i problem alkoholowy a prośba o pomoc

Witam. Od grudnia 2013r. cierpię na zaburzenia afektywne dwubiegunowe. Wcześniej tego samego roku, w lutym stwierdzono u mnie depresje. Mimo leczenia farmakologicznego nie dostrzegam pozytywów. W dodatku pojawił się problem alkoholowy. Nie piję dzień w dzień, tylko w momentach manii. Mam poczucie derealizacji i dezaktywacji. Mam słaby dostęp do psychoterapeuty. 3 próby samobójcze. Co prawda nie hospitalizowane, ale autentyczne. Błagam o pomoc i porady.

Stan poważny, zalecam włączenie do leczenia podstawego psychoterapii. Bardzo ważna w leczeniu chorób afektywnych jest higiena psychiczna i profilaktyka . Alkohol natomiast jak Pani pewno doskonale wie jest czynnikiem ryzyka.

Dzień Dobry,
Hospitalizacja konieczna ! Proszę serio potraktować sprawę.Od prawidłowo postawionej diagnozy zależy skuteczne leczenie Pana. W warunkach szpitalnych zwiększa Pan szanse na skuteczne zaleczenie choroby. W dalszym toku leczenia psychoterapia wskazana jako leczenie uzupełniające. Serdecznie pozdrawiam,Dorota Szykulska-Paprocka

Dzień dobry,

Jeśli nie ma Pan możliwości psychoterapii w formie ambulatoryjnej, to proszę rozważyć pobyt w oddziale szpitalnym specjalizującym się w leczeniu zaburzeń afektywnych - gdzie również stosowana jest psychoterapia.